loader

Kolektory słoneczne

Aby zaoszczędzić na ogrzewaniu wody warto zainwestować w nowoczesny kolektor słoneczny. Urządzenie to absorbuje promieniowanie słoneczne i wykorzystuje pozyskaną energię do ogrzewania ciepłej wody użytkowej.

Uzyskane za darmo ze środowiska ciepło może być wykorzystywane nie tylko
do ogrzewania wody w naszym kranie czy w basenie, ale także służyć jako
wsparcie systemu centralnego ogrzewania. Kolektory słoneczne to rozwiązania
trwałe, skuteczne, a przy tym całkowicie nieszkodliwe dla środowiska naturalnego.

Kolektory słoneczne

Kolektory słoneczne, dzięki promieniowaniu przetwarzają darmową energię słoneczną na ciepło wykorzystywane do podgrzania wody użytkowej, basenowej lub do wspomagania niskotemperaturowych systemów centralnego ogrzewania. To bardzo proste i ekonomiczne rozwiązanie, popularne w domach jedno i wielorodzinnych, hotelach, pensjonatach i obiektach użyteczności publicznej.

Kolektory słoneczne są w Polsce instalowane coraz częściej, ponieważ stanowią jedno z najbardziej przyjaznych środowisku źródeł energii. Szczególnie dobrze sprawdzają się w naszym klimacie od marca do października, kiedy ekspozycja na słońce jest największa. Nie oznacza to jednak, że sezon zimowy będzie martwy. Nawet wtedy może generować dość duże oszczędności. Dobrze zaprojektowany system może podgrzewać wodę w słoneczne dni, która w zimie trafia do nas w bardzo niskiej temperaturze.

Umów się na bezpłatną wycenę

shape