loader

Kotły i piece

Kotły centralnego ogrzewania to urządzenia do spalania paliw stałych, gazowych, olejowych w celu podgrzania nośnika ciepła cyrkulującego w obiegu centralnego ogrzewania. W odróżnieniu od pieca, który wytworzone ciepło oddaje do otoczenia, kocioł oddaje ciepło substancji przenoszącej je, a podgrzane medium przenoszone jest w inne miejsce, np. do grzejnika, gdzie jest wykorzystywane.

Nowoczesne kotły mogą być wyposażone w automatyczny podajnik paliwa i wentylator wdmuchujący powietrze do paleniska, natomiast sterownik, sterujący działaniem wentylatora, podajnika paliwa i pomp obiegowych.
 

Kotły i piece

Szybki postęp technologii fotowoltaicznej i obowiązujący w Polsce system bilansowania rocznego umożliwia wykorzystanie darmowej energii ze słońca również w półroczu zimowym. Kocioł elektryczny jest urządzeniem, które łatwo można wpiąć do istniejącego systemu grzewczego.

Dzięki temu w starszych budynkach może stać się odatkowym źródłem ciepła wykorzystującym czystą, darmową energię ze słońca bez konieczności kosztownej modernizacji całej instalacji grzewczej. Z kolei w nowym energooszczędnym budownictwie zapotrzebowanie na energię do celów ogrzewania jest tak małe, że kocioł elektryczny z instalacją PV może być nieomal darmowym źródłem ciepła.

Umów się na bezpłatną wycenę

shape